Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | april 2020 | Kenniscentrum: Scholing vrijwilligers | 1 min lezen

Nut stagiaires en afstudeeropdrachten

Stagiaires en afstudeeropdrachten


Heeft u als vrijwilligersorganisatie een opdracht voor HBO studenten?

Studenten dienen praktijkervaring op te doen binnen hun opleiding. Dit kan door het uitvoeren van allerlei [kortdurende] opdrachten, door het lopen van stage of door het uitvoeren van een afstudeeronderzoek. Op dit moment komen studenten vaak in de profitsector terecht voor een stage, maar waarom niet bij een maatschappelijke organisatie?


Belangrijk is wel om vooraf na te denken over de mogelijke begeleiding die uw organisatie kan bieden. Wat voor type student zoekt uw organisatie? En wat heeft de organisatie deze student te bieden? Een eerstejaars zal meer begeleiding nodig hebben en mogelijk meer meelopen dan uitvoeren dan een afstudeerder [die vrijwel zelfstandig een onderzoek uitvoert].


Voorbeelden van opdrachten die uitgevoerd kunnen worden door studenten:

  • Het opzetten van een nieuw project [afhankelijk van de opdracht]
  • Ondersteuning bieden bij bouwplannen [opleiding Facility Management]
  • Het uitvoeren van onderzoek binnen de natuur [bijvoorbeeld bodemonderzoek]
  • Advisering voor een nieuw computersysteem/ opzetten van een website [opleiding (Technische) Informatica]
  • Een medewerkerstevredenheidonderzoek of een leden tevredenheidonderzoek [een opdracht voor de Academie Mens & Arbeid]


Alle opleidingen van Saxion zijn te vinden op https://www.saxion.nl/opleidingen

Binnen Saxion is een centraal informatiepunt waar bedrijven/ maatschappelijke organisaties hun stages en opdrachten kunnen melden. Dit informatiepunt sluist vervolgens de opdrachten door naar de contactpersonen van de juiste academie/opleiding: Saxion Informatie Centrum, 0570-603011.

Ook is er op www.saxion.nl een tabblad 'bedrijven en instellingen'. Als u hierop klikt en daarna in de linkerkolom doorklikt op 'Stage- en afstudeeropdrachten' vindt u bijna alle stage- en afstudeercoördinatoren van alle opleidingen, inclusief telefoonnummers en e-mailadressen.

 

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts
Training vertrouwenscontactpersoon (VCP) op 8 en 15 juni 2026 in Deventer

Training Vertrouwenscontactpersoon op 8 en 15 juni

| Kenniscentrum: Scholing vrijwilligers

Een training voor vertrouwenscontactpersonen (VCP's) die in Deventer gehouden wordt op 8 en 15 juni 2026. Geef je snel op!
Lees meer

Downloads

| Kenniscentrum: Scholing vrijwilligers

Documentatie over scholing
Lees meer

Documentatie over scholing

| Kenniscentrum: Scholing vrijwilligers

Documentatie over scholing
Lees meer