Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | september 2021 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

100e rit ANWB AutoMaatje Deventer

Door

Michiel ten Bulte

Een feestelijk moment voor ANWB AutoMaatje Deventer; op 2 september werd de 100e rit gereden! ANWB AutoMaatje is een vervoerservice waarbij vrijwillige chauffeurs met hun eigen auto minder mobiele plaatsgenoten op verzoek vervoeren. Deze vrijwillige vervoersdienst geeft minder mobiele inwoners, die geen redelijk alternatief hebben, de mogelijkheid er weer uit te kunnen. De vrijwillige chauffeur, het AutoMaatje, biedt ook extra gezelligheid met een praatje en bijvoorbeeld ondersteuning bij de boodschappen. Deelnemers merken zo dat er een netwerk is waaraan zij kunnen deelnemen om mobieler te worden.


Voorziet in een behoefte

Coördinator Elise Steunebrink van Deventer Doet vertelt ‘Sinds de start in mei hebben we al 99 mensen op weg geholpen en hebben veel enthousiaste mensen zich opgegeven als vrijwillige chauffeur. En nu dan de 100e rit! Wij zijn blij dat we duidelijk in een behoefte voorzien. De reacties zijn hartverwarmend. Mensen zijn heel blij dat ze even het huis uit kunnen, of dat nu voor plezier of voor gezondheidsredenen is.’


Hoe werkt ANWB AutoMaatje Deventer?

Deelnemers kunnen zich aanmelden via telefoon: 0570-781 781 (ma t/m do 9-12 uur) of via email: [email protected]. Een rit moet minimaal twee werkdagen van tevoren aangevraagd zijn en de deelnemer betaalt de chauffeur € 0,30 per km aan onkostenvergoeding. Een team van vrijwillige matchmakers zorgen voor de verbinding tussen de vrijwillige chauffeurs en de mensen die gebruik willen maken van een AutoMaatje. Je hoeft geen lid te zijn van de ANWB om deel te nemen. Het vrijwilligersteam helpt graag nog veel meer minder mobiele inwoners op weg.

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Presenteer jouw idee voor Deventer

| Nieuwsbrief

Heb jij een goed idee voor Deventer? Een plan om jouw straat, buurt of dorp mooier te maken? Kom dan naar de Ideeënmarkt en breng jouw plan onder de aandacht van de gemeenteraad. Jaarlijks organiseert de gemeenteraad een ideeënmarkt. Hier kunnen mensen die in Deventer wonen, werken of actief zijn, hun ideeën voor Deventer onder de aandacht van raadsleden brengen. Datum: Woensdag 9 april 2025 Tijd: 19.00 – 20.30 uur Locatie: Bibliotheek Deventer Centrum aan de Stromarkt 18 (begane grond) Presenteer uw idee voor Deventer De gemeenteraad komt graag in contact met inwoners van Deventer. Zo horen de raadsleden waar (extra) aandacht voor nodig is. Wilt u uw idee voor Deventer met de raadsleden delen? Dat kan op de Ideeënmarkt 2025. Aanmelden en meer info >>
Lees meer

Twee nieuwe Impacter jongerencoaches

| Nieuwsbrief

Deventer Doet heeft twee nieuwe Impacter jongerencoaches: Bo Maaskant en Chemistry van Oosterhout. Zij stellen zich graag even voor. Bo Maaskant Mijn naam is Bo Maaskant, ik ben 26 jaar en inmiddels zo’n zes maanden actief als jongerencoach bij Impacter. In deze rol ben ik betrokken bij verschillende projecten die jongeren stimuleren om zich maatschappelijk in te zetten. Zo werk ik samen met het middelbaar onderwijs op het Stormink en begeleid ik de Maatschappelijke Stages. Daarnaast ben ik betrokken bij het project Community Champions in samenwerking met Go Ahead Eagles en Arkelstein. Een ander mooi project waar ik mij voor inzet, is Maatschappelijke Diensttijd Sport in Deventer. Hierbij werken we eraan om maatschappelijke diensttijdtrajecten binnen sportverenigingen aan te bieden, zodat jongeren zich via sport kunnen ontwikkelen en iets kunnen betekenen voor de samenleving. Dit sluit perfect aan bij mijn passie voor sport. Zelf ben ik actief als voetbaltrainer en sport ik graag in mijn vrije tijd. Zo combineer ik werk en privé op een manier die mij veel energie geeft! Chemistry van Oosterhout Mijn naam is Chemistry (Chemi) van Oosterhout en ik ben 23 jaar. Ik ga aan de slag bij Impacter als jongerencoach. Dit sluit mooi aan bij mijn opleiding sociaal werk, waar ik over ongeveer 1,5 maand mijn diploma voor krijg. Ik kijk er enorm naar uit om nu eindelijk aan de slag te gaan in het veld waar ik me de afgelopen jaren zo op heb voorbereid. Tijdens mijn studie heb ik verschillende stageplaatsen gehad, onder andere bij Stichting Vangnet en Raster, waar ik werkzaam was in het kinder- en jongerenwerk. Deze ervaringen hebben mij veel geleerd over het werken met diverse doelgroepen. Ook heb ik inmiddels een netwerk opgebouwd dat ik graag verder wil uitbreiden en versterken om ook weer nieuwe inzichten op te doen.
Lees meer

Impacter Certificaten in de Schouwburg!

| Nieuwsbrief

Deze maand vond een feestelijke certificaatuitreiking plaats, voor het eerst in de Schouwburg. Een bijzonder moment voor veel jongeren in Deventer, die zich minstens 80 uur vrijwillig hebben ingezet om hun talenten te ontwikkelen. Als erkenning voor hun inzet ontvingen zij het Impacter-certificaat, uitgereikt door burgemeester Ron König. Onderwijsinstellingen zoals het Etty Hillesum Lyceum, Aventus en Saxion, maatschappelijke organisaties en ondernemers uit sectoren als zorg, cultuur en techniek, en familieleden jong en oud – allemaal kwamen ze samen om de jongeren te bedanken. Niet alleen voor wat ze voor anderen hebben betekend, maar ook voor de groei die ze zelf hebben doorgemaakt. “Door mij hier in te zetten ben ik dichter bij mijn droom gekomen om in de zorg te werken,” vertelde Laith, die uit dankbaarheid door de organisatie werd onthaald met een grote bos bloemen. De avond werd afgetrapt met een muzikale performance van Rand & Friends, een band die is ontstaan uit de muzikale talentontwikkeling op het AZC. Voor hen was het een mijlpaal die ze een halfjaar geleden niet voor mogelijk hadden gehouden. Net als veel andere jongeren gaven ze aan enorm te zijn gegroeid in dit traject en zich hier blijvend voor te willen inzetten. Wil jij ook jouw talent ontwikkelen en impact maken? Ontdek wat jij kunt doen op www.impacterdeventer.nl .
Lees meer